Z informací zveřejněných společností Kion vyplývá, že řešení společnosti Dematicu navazuje na čerstvý projekt další dceřiné společnosti Kionu, Linde Material Handling.

Systémy Logistiky měly stánku Linde MH na veletrhu Logimat ve Stuttgartu stejně jako tisíce dalších návštěvník možnost v polovině března vidět „na živo“ aplikaci příjmu zboží se dvěma vozíky, která byla rovněž digitálně interpretována v prostředí Nvidia Omniverse  (jde opět o výsledek spolupráce  Kionu, Nvidie a Accenture).

Řešení zobrazuje přesnou lokaci vozíků v reálném čase a umožňuje dále optimalizovat probíhající procesy.

Skladové procesy analyzuje věž ve spojení s dvojčetem

Digitální dvojče na konferenci GTC v San José replikovalo fyzické zařízení společnosti Dematic a bylo nasazeno společně s komponenty řídicí věže tak, aby poskytovalo hloubkovou analytiku dynamik mezi jednotlivými procesy. Tyto technologie umožňují společně zkoumat řídicí logiku toků materiálu a objednávek v reálném čase a ve virtualizovaném prostředí. Cílem je transformovat provoz dodavatelského řetězce prostřednictvím zlepšení nákladové efektivity a přizpůsobivosti. Návštěvníci si mohli prohlédnout interaktivní řídící panel v akci – jako model sloužilo Solution Center americké ústředí společnosti Dematic v michiganském městě Grand Rapids a jeho digitální dvojče. Společnost Accenture vyvinula jak zobrazení digitálního dvojčete Dematicu v prostředí Omniverse, tak interaktivní řídící panel.

„Naše digitální dvojče slouží jako jediný zdroj skutečného stavu pro pochopení a zlepšování složitých řešení v oblasti dodavatelského řetězce – před instalací, během ní i po jejím dokončení,“ uvedl Rob Smith, generální ředitel společnosti Kion Group. „Ve spojení s technologií Nvidia řešení umožní zákazníkům využít sílu fyzické umělé inteligence k výrazné úspoře času, kapitálových výdajů a provozních nákladů a zároveň jim poskytne schopnost neustále přizpůsobovat své provozy měnícím se podmínkám v rámci jejich dodavatelských řetězců.“

Neomezený počet scénářů na digitálním dvojčeti

Digitální dvojče umožní projektovým týmům společnosti Dematic ověřovat řídicí systémy a software ještě před instalací na místě, což urychlí fáze uvedení do provozu a následného náběhu. Zákazníci si budou moci představit fyzické uspořádání a dynamiku toků materiálu v rámci návrhu řešení ještě před jeho realizací. Po dokončení výstavby budou mít operátoři možnost spouštět neomezený počet scénářů na digitálním dvojčeti svého provozu a zkoumat plánované i skutečné změny ve svém podnikatelském profilu, včetně sezónních výkyvů.

Společnosti Kion, Nvidia a Accenture již počátkem roku oznámily, že spolupracují na využití fyzické umělé inteligence prostřednictvím inteligentních stacionárních kamer, autonomních vozíků a nejnovějších řešení v oblasti automatizace a robotiky. To zákazníkům umožní digitálně mapovat v reálném čase veškeré aktivity ve skladu – od ručně ovládaných vozíků přes autonomní vozíky až po přesnou polohu zboží. Spolu s možností spouštět neomezený počet scénářů to zákazníkům pomůže navrhnout ideální uspořádání nových skladů a zlepšit jejich správu prostřednictvím predikce špičkového zatížení, zajištění bezpečnosti pracovníků a efektivnějšího plánování využití zdrojů.